Presa brichetare mecanica BriqTech model: BT-070-800
Gratuit
Presa de brichetare mecanica cu piston rumegus Seria "BriqTech" model: BT-070-800
Diametru brichete rumegus: 70 mm
Productivitate brichete pana la: 500 – 700 kg/ora
Prezentare generală
Caracteristici tehnice presa brichetare:
Productivitate pana la: 500 – 700 kg/ora in functie de materia prima
Diametru brichete: 70-75 mm
Lungimea brichete: 100 -300 mm
Motorul principal presa brichete - 45 kW
Motor de dozare – 3 kW
Motor de alimentare - 3 kW
Puterea totala instalata - 51 kW
Curent trifazat - 400V, tensiune bobine 24V/230V in limitele de +/- 5%, frecventa 50 Hz
Lungime: 3300 mm Lăţime: 1050 mm Înălţime: 2200 mm
Greutate masina brichetat: 3500 kg
Conținutul de umiditate a materiei prime: 12-14-16 %
Dimensiunea materiei prime: 3 - 8 mm